Stracone punkty

Nie najlepiej daleką podróż do Elbląga będą wspominać leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal przegrał w spotkaniu 8 kolejki z Meble Wójcikiem 21:26.

Pierwsze minuty były bardzo obiecujące. Goście grali dobrze i objęli trzybramkowe prowadzenie 5:2. Przewaga ta utrzymywała się do 20. minuty. Tuż przed przerwą, gospodarzom udało się odrobić nieco strat i po pierwszej połowie było już tylko 10:9 dla podopiecznych Ryszarda Kmiecika. Drugą odsłonę lepiej zaczął Elbląg. Rywal dzięki szybkim atakom doprowadził do wyrównania, a w 40. minucie przegonił leszczyńską drużynę, która w prosty sposób utraciła kontrolę nad meczem. W 55. minucie było już 24:19 dla miejscowych i wiadomym było, że Real Astromal ulegnie po raz piąty w tym sezonie. Ostatecznie, zespół prowadzony przez Dariusza Molskiego wygrała 26:21.