Straciły ważne punkty

Ważne punkty w konfrontacji z Karkonoszami Jelenia Góra straciła Tęcza Leszno. Podopiecznie Krzysztofa Zajca zdecydowanie przegrały z sąsiadująca w tabeli drużyną z Dolnego Śląska 51:73.

Niedzielnego spotkania mile wspominać nie będzie ekipa Tęczy. Koszykarki wyraźnie przegrały w Hali Trapez z Karkonoszami Jelenia Góra. O tym, że to nie był najlepszy dzień leszczynianek, może świadczyć fakt, iż nie zdołały one zwyciężyć choćby jednej kwarty. Drużynie udało się zremisować pierwszą i trzecią ćwiartkę, natomiast w pozostałych górowały przyjezdne. Znajdujący się przed tym meczem o jedną pozycję niżej zespół Jerzego Gadzimskiego zagrał niezwykle efektywnie i mądrze taktycznie. Przemyślanymi akcjami rozbijał rozkojarzoną defensywę rywalek. Miejscowe nie wykorzostały atutu w postaci gry przy własnej publiczności i ostatecznie przegrały, tracąc ważne punkty w kontekście baraży o I ligę.

Leszno – Jelenia Góra 51:73 (15:15, 9:24, 19:19, 8:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Krysiewicz 22, Moszak 9, Kubicka 6, Szymczak i Pietrzak po 4 oraz Skrzypińska, Iradzka i Łodziewska po 2.

Łukasz Kaczmarek