Stracili dwa punkty

W kolejnym meczu III ligi, Polonia 1912 Astromal Leszno, choć prowadziła 2:0, tylko zremisowała na własnym boisku z GKS-em Dopiewo 2:2.

Poloniści przystępowali do meczu z Dopiewem w roli zdecydowanego faworyta. Ewentualne zwycięstwo w niedzielnej konfrontacji sprawiłoby, że podopieczni Aleksieja Tiereszczenki znaleźliby się na drugiej pozycji w ligowej tabeli.

Spotkanie zaczęło się wspaniale dla gospodarzy, którzy już w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Akcję z lewej strony rozpoczął Artur Jęsiek, bramkarza przelobował Bogumił Ceglarek, a piłkę do siatki wpakował z najbliższej odległości Tomasz Malinowski. Wynikiem 1:0 na korzyść Polonii, zakończyła się pierwsza połowa meczu. Na drugiego gola kibice musieli czekać aż do 49. minuty. Wtedy to, po idealnej centrze z rzutu wolnego, skutecznie główkował Igor Vons, podwyższając rezultat na 2:0. W późniejszym okresie inicjatywę przejęli goście, co udowodnili trafieniem kontaktowym w 64. minucie. Choć miejscowy zespół konstruował wiele kontrataków, zawodnikom brakowało pomysłu na wykończenie. Starająca się o wyrównanie drużyna GKS-u dopięła swego i zdobyła bramkę w 88. minucie, inkasując cenny punkt na terenie rywala.

Skład Polonii 1912 Astromal Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Woźny, Siwy, Kowalski – Bugzel, Lokś, Kuźniewski (57. Olszak) – Ceglarek, Vons, Malinowski (57. Juchacz)

Pozostałe wyniki X rundy III ligi kujawsko-pomorskiej:
Wda Świecie – Nielba Wągrowiec 0:0
Cuiavia Inowrocław – Luboński KS 3:0
Piast Kobylin – Pogoń Mogilno 3:0
Lubuszanin Trzcianka – Polonia Środa Wlkp. 1:0
Górnik Konin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 0:1
Unia Swarzędz – Unia Solec Kujawski 2:2
Notecianka Pakość – Sokół Kleczew 0:1

Łukasz Kaczmarek