Startuje Akademia Reissa w Lesznie

Klub Sportowy Akademia Reissa – jedna z największych szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej otwiera lokalizację w Lesznie.

W najbliższy czwartek 22.11 od godziny 16.30 na hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Stanisława Szczepanowskiego 14, blisko 100 zawodników weźmie udział w pierwszych oficjalnych treningach pod okiem Piotra Reissa.
 
W Akademii trenujeobecnie blisko 2300 zawodników w 45 lokalizacjach głównie na terenie Wielkopolski, województwa lubuskiego. Akademia została stworzona dla młodych miłośników futbolu (chłopców i dziewczynek) w wieku 4 – 11 lat. To także jedna z pierwszych szkółek w Polsce, która rozpoczyna szkolenie od 4 roku życia. W Lesznie szkółka będzie współpracowała z UKS Akademią Piłkarską.
 
Jednocześnie Klub Sportowy Akademia Reissa ogłasza otwarty nabór do szkółki piłkarskiej dla dziewczynek i chłopców w wieku od 4 – 11 lat.
 
Postawiliśmy na nowoczesny styl szkolenia dzieci. Dla nas, na tym etapie nie jest najważniejszy wynik sportowy, a głównie dobra zabawa z piłką i zdrowa rywalizacja zarówno na boisku jak i poza nim. Wiele klubów już na starcie prowadzi selekcje i odrzuca dzieci, które być może nie mają dziś umiejętności czy sylwetki, ale my wiemy, że z nimi warto pracować, bo niewykluczone, że to właśnie one za 2-3 lata zrobią największe postępy – powiedział Piotr Reiss.
 
Akademia organizuje własne rozgrywki ligowe już dla najmłodszych, dzięki czemu każdy zawodnik czerpie radość z gry w piłkę. – Wszyscy zawodnicy biorą udział w lidze i okazyjnych turniejach, organizujemy wspólne wyjścia na mecze Lecha i zapraszamy dzieci na wakacyjne obozy. Akademia jest moim oczkiem w głowie. Chciałbym na nią przenieść całe swoje doświadczenie, które nabyłem przez lata gry w piłkę. Chcemy dać szansę wszystkim dzieciom – dodaje Reiss.
 
Propagowanie idei sportu i zdrowego trybu życia jest głównym celem Akademii. Po podpisaniu umowy partnerskiej realizuje go wspólnie z KKS Lech Poznań.  Oba kluby współpracują w ramach wymiany wiedzy między trenerami, konsultacji szkoleniowej dla zawodników i rywalizacji zespołów we wspólnych ligach. Akademia Reissa jest na stałe wpisana w strukturę szkolenia Lecha. Każdy z zawodników Akademii ma szanse trafić do młodzieżowych zespołów Kolejorza.
 
Akademia Reissa nie prowadzi wcześniejszych selekcji zawodników. Każda dziewczynka i każdy chłopiec ma możliwość uczestnictwa w zajęciach. Osoby zainteresowane zapraszamy na otwarte treningi.
 
Aby zapisać dziecko do Klubu należy wypełnić formularz na stronie www.akademiareissa.pl lub skontaktować się pod nr tel. 691 734 771. Tam też znajdują się wszystkie informacje dotyczące miejsca i terminów treningów.
 
Atuty Akademii:
 
• Wspólna i sprawdzona metodologia szkolenia
• Liga Akademii– system własnych rozgrywek
• Międzynarodowa współpraca z klubami
• Współpraca z Lechem Poznań, Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wielkopolską Przychodnią Sportowo-Lekarską, Kliniką Rehasport
• Profesjonalna kadra. Staże dla trenerów w kraju i za granicą.
• Brak selekcji
• Bezpieczeństwo i opieka medyczna
• Edukacja poprzez sport– kontrola wyników w nauce, promowanie zdrowego stylu życia
• Najwyższej jakości obiekty i sprzęt sportowy
• Sportowe emocje z gwiazdami– obecność znanych zawodników na turniejach i treningach
• Dodatkowe atrakcje– wspólne wyjścia na mecze, imprezy okolicznościowe z udziałem piłkarskich gwiazd
• Kodeks Akademii– zasady postępowania i zachowania
• Sportowe Wakacje– profesjonalne obozy sportowe www.sportowewakacje.pl
 
Dodatkowych informacji można uzyskać również pod numerem telefonu 502 741 749 i pod adresem zapisy@akademiareissa.pl
 
Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem www.akademiareissa.pl.