Starcie faworytówNiezwykle ciekawie zapowiada się sobotnie spotkanie pomiędzy Polonia 1912 Leszno, a Krobianką Krobia. Będzie to pojedynek dwóch drużyn aspirujących do awansu do IV ligi.

Krobianka to drużyna, która całkiej niedawno rywalizowało z Polonią w lidze wyżej. Teraz obie ekipy aspirują do tego, aby na ten szczebel powrócić. W sobotę na stadionie lekkoatletycznym spotkanie się sąsiedzi w tabeli. W dużo lepszej sytuacji znajdują się jednak podopieczni Karola Misia, którzy nad swoim najbliższym rywalem mają aż pięć punktów zaliczki. Nie oznacza to jednak, że biało-czerwoni mogą pozwolić sobie na wpadkę. Do V ligi awansuje tylko najlepsza drużyna, a leszczynianie tracą z kolei trzy oczka do niepokonanej Victorii Skarszew.

Smaczku spotkaniu Polonii z Krobianką dodaje fakt, iż grającym trenerem gości jest Wojciech Bzdęga, który jeszcze w zeszłym roku był liderem leszczyńskiej ekipy. Szkoleniowiec przyjezdnych gospodarzy zna zatem doskonale. Nie jest zresztą jedynym piłkarzem z przeszłością w Polonii. Dodajmy, iż początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Wstęp na to wydarzenia jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.