Stanisław Chomski: Drużyna jest ze sobą na dobre i na złeCash Broker Stal Gorzów przełamała pasmo porażek i pewnie zwyciężyła w Lesznie. Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie krył Stanisław Chomski, który zamknął usta krytykom. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że gorzowianie wypadli z gry. Mistrzowie Polski pokazali jednak, że nadal będą liczyć się w walce o złoto.

Stanisław Chomski odniósł się przede wszystkim do falii krytyki, która spadła na klub w ostatnich tygodniach. – Cieszy nas to zwycięstwo, bo dużo było różnych opinii. Mówiono o zadyszce, a żużel jest sportem bardzo prostym, ale również złożonym. Na wynik sportowy składa się wiele elementów. Gdybym słuchał wszystkich tych, którzy podpowiadali… – mówił tuż po spotkaniu menadżer gości. – Drużyna jest ze sobą na dobre i na złe. Nie można robić rewolucji w przededniu tych najważniejszych spotkań – uważa.

W niedzielę gorzowianie pojechali przede wszystkim równo. Na wysokości zadanie stanęli nawet juniorzy, którzy uważani byli za najsłabszy punkt tej drużyny. – Leszczyński zespół dominuje doświadczeniem i skutecznością jazdy formacji juniorskiej, ale dziś dorównaliśmy zawodnikom. To też jest duża część sukcesu. Juniorzy są ważnym elementem drużyny, bo w większości przypadków ciężar walki spoczywał na piątce seniorów – ocenił Stanisław Chomski.