Stal nie do skruszenia

Spodziewanym zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz 17. kolejki I ligi mężczyzn w piłce ręcznej. TL Ubezpieczenia Stal Gorzów pokonała na własnym parkiecie Real Astromal Leszno 28:18.

Gorzowianie to ekipa, która wciąż walczy o zwycięstwo w pierwszoligowych zmaganiach. W zupełnie odmiennej sytuacji są leszczynianie, którzy chcą odbić się od dna tabeli. Sobotni mecz od początku układał się po myśli miejscowych, którzy rozpoczęli od stanu 3:0. Przez większość część pierwszej połowy przewaga gospodarzy wynosiła 4-5 goli. Gospodarze wydawali się mieć ten mecz pod pełną kontrolą, choć podopieczni Macieja Wieruckiego, trzymali taki dystans, że ciągle mieli szansę na powrót do tego spotkania. W 24. minucie na tablicy wyników mieliśmy rezultat 12:8 i taka przewaga żółto-niebieskich utrzymała się do końca pierwszej części, której rezultat brzmiał 15:11.

Po zmianie stron przez chwilę zapachniało niespodzianką. Zespół Macieja Wieruckiego rozpoczął bardzo dobrze. Po trafieniach Huberta Szkudelskiego i Mateusza Nowaka z rzutu karnego przewaga Stali stopniała do zaledwie dwóch goli. Wystarczyło jednak kilka chwil, aby gorzowianie wrócili na odpowiednie tory i 40. minucie meczu miejscowi prowadzili już 21:13. Po tym przestoju leszczynianie nie byli już w stanie powrócić do meczu. Ostatecznie TL Ubezpieczenia Stal Gorzów pokonała wysoko Real Astromal Leszno 28:18.