Środa z basketemDosyć niecodziennie, bo w środku tygodnia, ligowe spotkanie rozegrają koszykarze Jamalex Polonii 1912. Leszczynianie zmierzą się w Rydzynie z Notecią Inowrocław.

Inowrocławianie, to na ten moment dziewiąta drużyna na zapleczu Tauron Basket Ligi. Dotychczas odnieśli dwa zwycięstwa na własnym parkiecie oraz ponieśli dwie porażki na wyjazdach. Póki co zatem, lepiej wiedzie im się w domu, gdzie pokonali po zaciętym boju AZS AGH Kraków oraz niedawnego rywala Polonistów, Astorię Bydgoszcz. Gorzej spisują się na obcych terenach, bowiem musieli uznać wyższość ekipiom Biofarm Basket Poznań i Legii Warszawa.

Największe zagrożenie w obozie gości stanowi Marcin Kowalewski. 30-letni silny skrzydłowy, ze średnią 20 punktów na mecz, przewodzi w klasyfikacji strzelców. W pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych rzucających, znajduje się także inny z zawodników Noteci, Bartosz Pochocki. W czołówce próżno szukać leszczynian. Najwyżej sklasyfikowanym graczem biało-czerwonych, jest Nikodem Sirijatowicz – 26 miejsce z łączną ilością 47 punktów.

Statystyki jednak nie grają i obydwa zespoły mają przed zbliżającym się pojedynkiem równe szanse. Dwie potyczki w Rydzynie pokazały, że Jamalex przystosował się do warunków panujących na tym obiekcie i podobnie jak w ubiegłorocznych rozgrywkach w hali Trapez, chce z niej uczynić twierdzę nie do zdobycia. Świadczą o tym triumfy nad ACK UTH Rosą Radom oraz Zniczem Basket Pruszków.

Trener Łukasz Grudniewski niejednokrotnie mówił o wyrównanym poziomie I ligi. Praktycznie każdy może wygrać z każdym i pierwsze kolejki wydają się to potwierdzać. Szykuje się zatem pełne emocji widowisko. Zawody odbędą się w środę o godzinie 19:30. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.

(kk)