Sprawdzili się na międzynarodowym gruncieZdobywca nagrody Leszczyńskiego Sportowca Miesiąca Kwietnia – Michał Szulc oraz jego klubowe koleżanki: Anna ChwastyniakNicolletta Dudziak i Kinga Konopa reprezentowali barwy narodowe na Mistrzostwach Świata Seniorów w kręglarstwie klasycznym w czeskich Rokycanach.

Niestety, jeśli chodzi o drużynę seniorek nie udało im się odnieść żadnego zwycięstwa w fazie grupowej, przegrywając odpowiednio z Niemkami 0:8, Włoszkami 3:5 i Austriaczkami 1:7.

Drużyna seniorów miała do rozegrania cztery spotkania w fazie grupowej. Pierwszy mecz z Macedonią, zakończył się zwycięstwem w stosunku 6:2. W drugim spotkaniu Polacy grali z Serbami. Drużyną, która od kilku sezonów wiedzie prym na światowych torach. Porażka 0:8, ale okraszona rekordem Polski na poziomie 3759 kręgli. Trzeci rywal to gospodarze. Mecz o wszystko okazał się przegrany 2:6 i wiadome było, że play-off nie będą należały do naszych krajan. Na otarcie łez wygrana 7:1 z Estonią i powrót do domów.

Pomimo braków awansów do dalszych faz, można śmiało zauważyć że Polacy wyraźnie nie odstawali od przeciwników. Miejmy nadzieję że to dobry prognostyk, przed kolejnymi zawodami rangi międzynarodowej, w której wystąpią Polacy, a w szczególności zawodnicy Polonii 1912 Leszno.