Spotkanie po latachO drugi triumf w rozgrywkach powalczą w nadchodzącą sobotę leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal Leszno podejmie u siebie Grunwald Poznań.

Starcia z poznaniakami sięgają aż pięciu lat wstecz. To właśnie wtedy, drużyny po raz pierwszy spotkały się na zapleczu Superligi. Ostatni raz natomiast, zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2013/2014. Zarówno w Poznaniu, jak i w Lesznie, lepszy okazał się być ówczesny Arot Astromal. Jak będzie tym razem?

Obie ekipy te nie mogą zaliczyć do udanych początku ligowych zmagań. Zwycięstwa jednym i drugim przychodzą z trudem. Co ciekawe, więcej o jedno, ma na swoim koncie klub ze stolicy Wielkopolski, ale wyższą pozycję w tabeli zajmują podopieczni Macieja Wieruckiego. Nasz team z 4 punktami jest obecnie ósmy. Identyczny dorobek mają wojskowi, plasujący się na jedenastym miejscu. 

W poprzedniej kolejce, Real Astromal rzutem na taśmę zremisował w Żukowie z tamtejszym GKS. Z kolei Grunwald sromotnie przegrał na swoim terenie z Warmią Traveland Olsztyn. Szykuje się zatem zacięty bój o wygraną. Początek zawodów w hali Trzynastka, tradycyjnie już, zaplanowano na godzinę 18:00.

(kk)


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZgaszą Znicz?
Następny artykułPodtrzymać dobrą passę