Spełnił swoje marzenie

Unia Leszno skład na sezon 2012 wydaje się mieć już skompletowany. Lukę po Januszu Kołodzieju wypełnić mają bracia Pawliccy. Leszczyńskie Byki do kolejnego sezonu przystąpią więc w bardzo młodym składzie. Najprawdopodobniej będzie to najmłodsza drużyna w Speedway Ekstralidze.

Piotr Pawlicki jr podobnie jak jego starszy brat zaliczył bardzo dobry sezon w Stokłosie Polonii Piła. Były zespół Pawlickich awansował klasę wyżej. Bracia postanowili jednak reprezentować w przyszłym roku barwy Unii Leszno – klubu, w którym zaczynali swoją karierę. – Startowanie z Przemkiem w Unii Leszno było moim wielkim marzeniem. Na tym torze się wychowaliśmy. Nasza kariera zaczynała się tutaj, pierwsze kółka kręciliśmy właśnie na leszczyńskim owalu – mówił Piotrek Pawlicki.

Piotrkowi nie do końca wyszedł finałowy cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Dużo lepiej w tych imprezach spisywał się Przemek. W rozgrywkach II ligi Piotrek jednak nie odstawał, spisując się wręcz rewelacyjnie. Młodszy z braci zapowiedział, że przygotowania do roku 2012 będą niezwykle dokładne i intensywne. – Będziemy pracowali bardzo intensywnie przed następnym sezonem, by wyszedł on jak najlepiej – mówił.

Młody skład Unii Leszno ma być magnesem dla kibiców. Jest to swoistego rodzaju żużlowy precedens. Trudno wskazać bowiem klub, który w ostatnich latach startował w tak młodym składzie, dodatkowo opartym głównie na wychowankach – Dla nas zawodników jest to wspaniałe uczucie, gdy na stadionie zbiera się bardzo dużo kibiców. Dla nas to ogromna motywacja – podkeślał Piotr Pawlicki jr.

Daniel Nowak