Spartanie sprawią niespodziankę?Fogo Unia Leszno podejmie w najbliższą niedzielę na swoim torze Betard Spartę Wrocław. Spotkanie 12. rundy Enea Ekstraligi rozpocznie się o godzinie 19.00.

Fogo Unia jest faworytem tego meczu i jeśli chce ona awansować do fazy play-off musi zwyciężyć. Za jej plecami bowiem jest bardzo ciasno i jeśli już Unibax Toruń nie ma zbyt dużych szans na wyprzedzenie Byków, to Betard Sparta już tak. Wrocławianie tracą do leszczynian jeden punkt i w przypadku powtórzenia wyniku sprzed roku, gdzie sensacyjnie wygrali w stosunku 47:43, będą już na czwartej pozycji w tabeli.

Byki do kolejnego zwycięstwa na własnym torze mają poprowadzić Duńczycy – Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre. Szczególnie ten pierwszy znajduje się obecnie w wysokiej formie, co potwierdził podczas finału Drużynowego Pucharu Świata, gdzie był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej reprezentacji i zapewnił jej złoty medal. Cenne punkty może dorzucić także trzeci prowadzący parę – Przemysław Pawlicki. Seniorski skład uzupełniają Damian Baliński oraz Grzegorz Zengota. Parę młodzieżowców tworzą z kolei Piotr Pawlicki oraz Tobiasz Musielak, którzy w ostatnich tygodniach, nie tylko w rozgrywkach ligowych, zdobywają duże ilości punktów.

Ze strony przyjezdnych szczególnie groźni mogą być aktualny lider Grand Prix – Tai Woffinden, ale także Troy Batchelor, który – podobnie jak Jurica Pavlic – przez sześć lat jeździł z Bykiem na piersi i w niedzielnym starciu będą chcieli wykorzystać znajomość leszczyńskiego owalu.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Jurica Pavlic
3. Maciej Janowski
4. Tomasz Jędrzejak
5. Troy Batchelor
6. Patryk Dolny

Fogo Unia Leszno
9. Nicki Pedersen
10. Damian Baliński
11. Kenneth Bjerre
12. Grzegorz Zengota
13. Przemysław Pawlicki
14. Piotr Pawlicki

Ceny biletów:

SEKTOR 0:
– 70 zł.

SEKTOR A + WIRAŻ 1:
– normalny – 40 zł.
– kobiecy – 32 zł.
– ulgowy – 28 zł. – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci
– szkolny – 18 zł. – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów

SEKTOR B + WIRAŻ 2:
– normalny – 38 zł.
– kobiecy – 30 zł.
– ulgowy – 26 zł.
– szkolny – 16 zł.

SEKTOR PRZECIWLEGŁA PROSTA:
– normalny – 38 zł.
– kobiecy – 30 zł.
– ulgowy – 26 zł.
– szkolny – 16 zł.
– dziecięcy – 2 zł. – dzieci do 7 lat

SEKTOR FAN (nad parkiem maszyn):
– normalny – 30 zł.
– ulgowy – 20 zł.

SEKTOR RODZINNY:
– 1 dorosły + 3 dzieci – 30 zł.
– 2 dorośli + 6 dzieci – 40 zł.

Piotr Walkowiak