Sparowali z Lechem

W sobotę pierwszy test-mecz po przerwie zimowej rozegrali piłkarze Stainer Polonii. Leszczyński zespół mierzył się na boisku w Popowie z rezerwami Lecha Poznań.

Spotkanie kontrolne przebiegało pod dyktando przeciwnika, którzy dysponował swoim najmocniejszym składem występującym w II lidze, a do tego został wsparty utalentowaną młodzieżą. Już w pierwszej połowie, po błędach biało-czerwonych, klub ze stolicy Wielkopolski dwukrotnie trafił do siatki. Po zmianie stron goli nie oglądaliśmy i sparing zakończył się wynikiem 2:0 dla poznaniaków. Najbliżej zdobycia bramki dla naszej drużyny był Wojciech Bzdęga, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku.

Wynik oczywiście nie był tutaj najważniejszy. Chcieliśmy sprawdzić się na tle wymagającego rywala oraz popracować nad pewnymi elementami taktycznymi. Staraliśmy się długo utrzymywać przy piłce, rozgrywać ją od tyłu, a kiedy Lech był przy niej, wychodzić do pressingu. Myślę, że wyglądało to całkiem nieźle – powiedział trener Jędrzej Kędziora.

Za tydzień, 25 stycznia, Stainer Polonia wybierze się do Lubina na sparing z tamtejszym Zagłębiem II.