Sparingowy remis z Ostrovią

SONY DSC

Po drugim sparingu są nasi szczypiorniści. W czwartek, Real Astromal Leszno zremisował na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 33:33.

W początkowych fragmentach, goście popełniali zbyt dużo błędów. Te były skrzętnie wykorzystywane przez rywala. Ponadto, szwankowała skuteczność. Przewaga ostrowian rosła z minuty na minutę. Do przerwy prowadzili aż 22:13. Zupełnie inaczej wyglądała gra naszej drużyny po zmianie stron. Lepiej funkcjonowała defensywa, a i akcje zaczęły się zawiązywać, co przyniosło efekt w postaci bramek. Udało się zniwelować straty i zremisować test-mecz 33:33.

Wynik w takim spotkaniu jest sprawą drugorzędną, o czym przekonywał trener Maciej Wierucki. – Było widać zmęczenie, ale to normalne po trzech tygodniach ciężkiej pracy. W pierwszej części nie mogliśmy się wstrzelić. W drugiej zespół wyglądał lepiej. Zagraliśmy mocniej w obronie i dłużej w ataku. Generalnie, chciałem poćwiczyć różne warianty ustawień – powiedział.

W najbliższą sobotę Real Astromal weźmie udział w Turnieju im. Jerzego Kuleczki w Poznaniu, gdzie zmierzy się ze Spartą Oborniki i Grunwaldem Poznań.