Sparingowe zwycięstwo Polonii

W pierwszym sparingu, przed rozpoczynąjącymi się w marcu zmaganiami ligowymi, Polonia 1912 Leszno wygrała z GKS-em Włoszakowice 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Jędrzej Zimmer, Klaudiusz Kaźmierczak i Patryk Gendera.

Drużynom przyszło mierzyć się w ekstremalnych warunkach. Zarówno zimowa aura, jak i zmrożona płyta boiska na stadionie im. A. Smoczyka, nie były sprzymierzeńcem dla zawodników. Do przerwy, dosyć niespodziewanie, goście prowadzili 2:1. W drugiej połowie miejscowi zdołali jednak podnieść się i strzelić rywalowi dwa gole i ostatecznie zwyciężyć 3:2. Warto dodać, iż w składzie Polonii pojawiło się wiele nowych twarzy. Udany debiut w zespole seniorów, okraszony bramką, zaliczył Patryk Gendera.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz (Zator) – Molicki (Kajoch), Karolczak, Woźny, Jęsiek (Jankowski) – Hoffman (Olszak), Nowak (Bugzel), Miszkiel (Zawidzki), Matuszewski (Grabski) – Pijanowski (Gendera), Zimmer (Kaźmierczak)