Sparing na piątkęKolejny mecz kontrolny mają za sobą siatkarze UKS 9 Leszno, którzy pewnie pokonali amatorską drużynę Rennox Głogów. Spotkanie zakończyło się niecodziennym jak na siatkarskie boiska wynikiem 5:0 dla leszczynian. 

Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego już w najbliższą sobotę zainaugurują rozgrywki ligowe. Z tego powodu formę „Tygrysów” w dzisiejsze popołudnie mieli okazję przetestować zawodnicy Rennox Głogów, którzy na co dzień występują w Leszczyńskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Znakomicie w ich szeregach spisywał się Bartosz Gadkowski, który pewnie kończył swoje ataki. Rywale większość ze swoich trzynastu punktów, które zdobyli w pierwszym secie zawdzięczali błędom leszczynian. Kolejne dwie partie wyglądały podobnie do pierwszej. Miejscowi w pełni kontrolowali przebieg setów i zasłużenie zwyciężyli do osiemnastu i piętnastu. Ostatnie dwie części spotkania to zdecydowanie lepsza gra gości z Głogowa, którzy zaprezentowali kilka efektowych akcji zarówno na siatce, jak i w obronie. Jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy zwyciężyli odpowiednio 25:22 oraz 25:19.

Mecz z drużyną z Głogowa nie był ostatnim sprawdzianem dla UKS 9 Leszno przed sobotnim rozpoczęciem rozgrywek trzeciej ligi. Już w najbliższy czwartek w hali gimnazjum nr 9 rywalem leszczyńskich siatkarzy będzie zespół Pogoni Góra.

Kamil Kuśnierek