SP 7 z pucharem od posła

Na kompleksie piłkarskim w Zaborowie rozegrano turniej piłkarski z cyklu Grassroots Day. Nagrodą główną był puchar posła Łukasza Borowiaka. Zdobyła go reprezentacja SP 7 w Lesznie.

W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn z Leszna i powiatu leszczyńskiego. Od początku walka na boisku była zacięta. Zwycięska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w finale pokonała Szkołę Podstawową z Pawłowic. Leszczyńska „siódemka” może poszczycić znakomitymi zawodnika. Trzeba wspomnieć, że w ubiegłorocznym turnieju również triumfowali. Tak więc w poniedziałkowych rozgrywkach drużyna Szkoły Podstawowej numer 7 obroniła miejsce i puchar wywalczony w 2011 roku.

W meczu o trzecie miejsce triumfowała drużyna Szkoły Podstawowej z Rydzyny, która pokonała zespół leszczyńskiej dwunastki. Kolejne miejsca zajęły: szkoła z Wijewa, szkoła nr 3 z Leszna, Szkoła z Osiecznej i szkoła numer 5 z Leszna.

Wszystkie drużyn biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy i upominki. Poza tym poseł Łukasz Borowiak wręczył puchar dla króla strzelców, którym został Kacper Zapłacki za zdobycie 6 goli.