Solid MTB zagościł w Mchach

W niedzielę w Mchach odbył się drugi wyścig cyklu Solid MTB. Kolarze jak zwykle rywalizowali na trzech dystansach: Giga, Mega oraz Mini.

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą trasę. Nie zabrakło wymagających podjazdów, a z racji panującej aury, uczestnikom towarzyszyło sporo kurzu. Na koronnym dystansie najlepszy okazał się Mariusz GilEuro Bike Kaczmarek Electric Team. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team: Bartłomiej Oleszczuk i Hubert Semczuk. Tuż za podium uplasował się reprezentant leszczyńskiej StrefaSportu.pl MW Invest, Paweł Wasiński, a siódme miejsce zajął jego klubowy kolega Przemysław Rozwalka. W tej rywalizacji wzięło udział prawie 70 kolarzy.

Prawie 250 uczestników walczyło o zwycięstwo na dystansie Mega. Triumfatorem okazał się Wojciech Polcyn, który wyprzedził Piotra MarciniakaEuro Bike Kaczmarek Electric Team i Szymona MatuszakaRybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team. Wysoką piątą lokatę zajął Bartosz Wujczak z Real 64-sto. Siódmy był Kacper JabłońskiStrefasportu.pl MW Invest, a ósmy Mateusz LewanowskiReal 64-sto.

Jak zwykle najwyższa frekwencja była na dystansie Mini. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej na najkrótszej trasie został Maciej Palatyński. Drugie miejsce przypadło Błażejowi Kutrowskiemu ze StrefaSportu.pl MW Invest, a trzecie Wiesławowi Makuchowskiemu, który reprezentuje Bike Atelier eObuwie Urbex Maximus Team. W pierwszej dziesiątce zameldowało się kilku kolarzy leszczyńskich klubów. Szósty był Jakub Mądry – Real 64-sto, ósmy Marek WawrowskiSpinko Leszno, a dziesiąty Mirosław KajochGalibier Bikefun Team.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.