SmakMak wspiera wychowanków

W środę w Restauracji Antonińska odbyła się konferencja prasowa firmy SmakMak. Na spotkaniu zaprezentowano żużlowców, których firma wspierać będzie w sezonie 2016.

SmakMak to wiodący producent produktów garmażeryjnych: między innymi flaków, galaretek, pierogów, krokietów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej pojawili się przedstawiciele firmy oraz trójka leszczyńskich żużlowców: Tobiasz Musielak, Bartosz Smektała i Daniel Kaczmarek. Młodzi zawodnicy podczas spotkania podpisali umowy sponsorskie ze SmakMak

Dla Tobiasza Musialaka będzie to już trzeci rok współpracy z firmą SmakMak. – Do tej pory współpraca układała się wzorowo. Decyzja o tym, że będziemy razem zapadła bardzo szybko. Nie była nawet o tym, aby nie przedłużyć umowy – podkreślał współwłaściciel firmy, Adam Woźniczak. – To jedna z cegiełek do budżetu zawodnika. Gdyby nie ta pomoc, byłoby dużo trudniej. Ciesze się, że po raz kolejny doszło do porozumienia między nami. Myślę, że każdy z nas chciał dojść do konsensusu i tak się właśnie stało – mówił tuż po podpisaniu umowy Tobiasz Musielak.

Bartosz Smektała już w minionym sezonie współpracował z firmą SmakMak. – Cieszę się, że firma zostaje ze mną na kolejny sezon. Dzięki takim sponsorom możemy zbierać budżet, który pozwala nam jeździć na żużlu.  Oprócz tego, że jesteśmy sponsorowani, to najważniejsza jest też wiara w nas – podkreślał junior Fogo Unii Leszno.

Nowym zawodnikiem, który promował będzie produkty firmy jest Daniel Kaczmarek. Żużlowiec również z regionu leszczyńskiego. Młodzieżowiec w minionym sezonie z dobrym skutkiem reprezentował barwy Speedway Wandy Kraków. W 2016 roku będzie zdobywał punkty dla swojego macierzystego klubu. Od zakładu producyjnego mieszka zaledwie kilka kilometrów. Wybór tego zawodnika był zatem naturalny. – Liczymy na to, że wzmocni formację juniorską w kraju, ale również zagranicą. Jak wiemy Daniel będzie reprezentował również barwy klubu z Danii – mówił Dyrektor Handlowy SmakMak, Tomasz Średziński. – Cieszę się, że dołączyłem do Tobiasza i Bartka. Mam nadzieję, że będę z Bartkiem jeździł w parze, jako taki firmowy team – mówił z uśmiechem Daniel Kaczmarek.

Wybór tej trójki zawodników nie jest przypadkowy. Firma stawia na promocję poprzez lokalnych sportowców. Właśnie dlatego postanowiono wspierać wychowanków Fogo Unii Leszno. – To są młodzi i jak na swój wiek bardzo poukładani ludzie. Mają ogromny potencjał na dobrych sportowców. Ale także ludzi, którzy potrafią się zachować, prezentować swój klub, swoje miasto i swoich sponsorów. Właśnie dlatego jesteśmy z tą trójką. Wierzymy, że kolejne sezony jeszcze bardziej poprawią ich wyniki sportowe – powiedział współwłaściciel SmakMak.

Firma chce postawić na kontakt z kibicami. Pierwszym krokiem jest turniej bowlngowy, który odbędzie się w najbliższy piątek. Rywalizować będą trzy drużyny: Tobiasza, Bartosza i Daniela. Skład drużyn żużlowców uzupełnią pracownicy firmy oraz właśnie kibice. 

Daniel Nowak