Śląsk też poległ

Drugie sparingowe zwycięstwo mają na swoim koncie koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. Tym razem pokonali w hali Trapez Śląsk Wrocław 78:55.

Sobotni mecz leszczynianie rozpoczęli znakomicie. Kwarta otwarcia zakończyła się wynikiem 23:9 i zapowiadała się powtórka z piątku, kiedy to nasi gracze zdeklasowali Doral Zetkamę Nysę Kłodzko. W drugiej ćwiartce gospodarze potwierdzili dobrą dyspozycję i do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 44:22.

Po zmianie stron gra się znacznie wyrównała. W trzeciej kwarcie wrocławianie odrobili nawet sporą część strat, ale losów tego meczu nie udało im się odwrócić. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 Leszno pewnie pokonała Śląsk Wrocław 78:55. Sobotni sparing był potwierdzeniem dobrej dyspozycji zespołu Łukasza Grudniewskiego. Świetnie zaprezentowali się nowi zawodnicy, na czele z Kamilem Chanasem, który potwierdził swoją wartość nie tylko w ataku, ale przede wszystkim w grze obronnej.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Wrona – 15, Rostalski – 13, Kaczmarzyk – 12, Chanas i Trubacz – po 10, Kobel – 8, Milczyński – 6 i Sanny – 4.