Skromne zwycięstwo Polonii

W spotkaniu V kolejki III ligi, Polonia 1912 Leszno wygrała na własnym boisku z Centrą Ostrów Wielkopolski 1:0. Był to trzeci triumf piłkarzy w tym sezonie.

Sobotnie spotkanie miało przebieg bardzo jednostronny. Polonia, choć wygrała 1:0, mogła strzelić o wiele więcej bramek. W najważniejszych momentach zabrakło jednak skuteczności. Pierwszą połowę z animuszem rozpoczęli goście, którzy już w 1. minucie mogli objąć prowadzenie. Ich akcja spaliła na panewce, po nieporadności jednego z napastników. Późniejszy okres, to zdecydowana przewaga gospodarzy. Popłoch w szeregach Centry siał nieźle dysponowany Maciej Tomkowiak. Leszczyński pomocnik sprawdził bramkarza w 29. minucie. Uderzenie z woleja Polonisty zostało sparowane na rzut rożny. Kluczowa sytuacja miała miejsce w 41. minucie. Rozpędzony Artur Krawczyk został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Bogumił Ceglarek. W drugiej odsłonie podopieczni Jerzego Radojewskiego skupili się przede wszystkim na grze obronnej. Chcąca odrobić straty drużyna przyjezdna nadziewała się na groźne kontrataki. Niestety, żaden z nich nie zakończył się bramką. Szanse na podwyższenie wyniku mieli Ceglarek oraz Patryk Kowalski. Heroiczne natarcie ostrowian w samej końcówce, nie przyniosło zmiany rezultatu i ostatecznie leszczynianie wygrali po raz trzeci w tym sezonie.
 
Skład Polonii 1912: Chudziak – Jęsiek, Woźny, Prz. Kowalski, Ozimek (76' Wiśniewski) – Bugzel, Glapiak – Pat. Kowalski (85' K. Hofman), Tomkowiak (69' Olszak), Krawczyk (90' Gendera) – Ceglarek

Łukasz Kaczmarek