Skromne zwycięstwo piłkarzy

Już nie w tak dużych rozmiarach, jak w poprzednich meczach, ale zwycięsko z kolejnej potyczki ligowej wyszła Polonia 1912. Leszczyńska drużyna wygrała na własnym boisku z Górnikiem Konin 1:0.

Łatwo nie było, bowiem Górnik to obok Polonii jeden z kandydatów do awansu do III ligi. Było to widoczne w sobotę przy ulicy Strzeleckiej, gdzie goście zagrali naprawdę dobrze, jednak o zwycięstwie gospodarzy zaważył jeden cios.

Na samym początku spotkania, lekką przewagę uzyskali leszczynianie. To właśnie podopieczni Tomasza Krysiaka, stworzyli sobie pierwsze groźne sytuacje. Szczególnie aktywna była para Hubert Olszak i Bogumił Ceglarek. Między słupkami bardzo pewnie spisywał się jednak Łukasz Jaskólski. W pierwszej połowie, najlepszą okazję zmarnował kapitan Polonii, który z kilku metrów nie potrafił umieścić piłki w siatce. W pierwszych minutach drugiej odsłony, gra się nieco wyrównała. Do zaciekłej walki o piłkę dochodziło w środku pola. Po dosyć niemrawej postawie obu drużyn, w 72. minucie padł gol dla biało-czerwonych. Ze świetnego dośrodkowania z rzutu rożnego Olszaka, skorzystał Przemysław Kowalski, pakując futbolówkę głową w dolny róg bramki. Chcący odrobić straty koninianie, ruszyli do ataku. Ich starania mogły zostać wynagrodzone, ale w 90. minucie po uderzeniu Nikolasa Machavy, piłka odbiła się od słupka. Ostatecznie, Poloniści odnieśli skromne zwycięstwo nad Górnikiem Konin.

O kolejne punkty Leszno zawalczy już za tydzień, kiedy to dojdzie do konfrontacji wyjazdowej z SKP Słupcą.

Polonia 1912 Leszno: Anusiewicz – Jankowski, Prz. Kowalski (Ozimek 75'), Woźny, Marciniak – Bugzel, Glapiak (Jęsiek 75') – Ceglarek (Pat. Kowalski 65'), Olszak, Krawczyk – Tomkowiak (Płocharczyk 69')

Górnik Konin: Jaskólski – Stryganek, Brzuśkiewicz, Śnieg, Insiak, Pokrzywiński, Zaborski (Lewandowski 74'), Ćwiek (Mi. Zajączkowski 78'), Tylak, Skibiszewski (Frydrych 62'), Machava