Skromne, ale cenne

Wyjazdowe zwycięstwo w Gostyniu mają na swoim koncie leszczyńscy piłkarze. Polonia 1912 wygrała na trudnym terenie z miejscową Kanią 1:0.

W pierwszej odsłonie zdecydowanie więcej klarownych sytuacji mieli gospodarze. Polonia może mówić tutaj nawet o sporym szczęściu. Nie brakowało sytuacji sam na sam z bramkarzem, a także poprzeczki w wykonaniu miejscowego zespołu. Ostatecznie w pierwszych 45 minutach bramek nie oglądaliśmy.

W drugiej połowie dużo więcej do powiedzenia miał zespół prowadzony przez Karola Misia. Goście wreszcie potrafili kreować sobie sytuacje do zdobywania bramek. Tą pierwszą i jak się później okazało ostatnią leszczynianie zdobyli w 79. minucie. Autorem gola na wagę trzech ligowych punktów był Damian Nowak starszy. Ostatecznie Polonia 1912 Leszno pokonała Kanię Gostyń 1:0.

Pewne zwycięstwo nad Ostrovią Ostrów Wielkopolski odniósł lider ze Skarszewa. A zatem Polonia 1912 Leszno w tabeli plasuje się na drugim miejscu, mając trzypunktową stratę do Victorii.