Siódemka najlepsza w województwieW Kościanie odbyły się XVIII Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. Triumfatorami tej imprezy zostali młodzi gracze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie.

W wyniku losowania uczestników podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Pierwsza z nich swoje mecze rozgrywała w nowej hali ZSP w Kościanie, która była  również areną uroczystego otwarcia zawodów.

W zmaganiach sportowych tej grupy najlepsi okazali się zawodnicy Siódemki z Leszna, którzy po zwycięstwach nad rywalami z Poznania 2:0 i Jastrowia 5:0 oraz porażce z SP z Rogoźna 0:1 z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

W drugiej grupie mecze rozgrywano w hali ZS nr 4, a zwycięzcami okazali się gospodarze turnieju, którzy pokonali piłkarzy z Konina i Wrześni po 1:0 oraz zremisowali z drużyną z Doruchowa 2:2. Drugim półfinalistą  zostali zawodnicy z Konina.

W pierwszym półfinale Siódemka pewnie pokonała konińskich piłkarzy 2:0. Drugi półfinał przyniósł więcej emocji bowiem po normalnym czasie gry i dogrywce wynik był remisowy. O zwycięstwie zawodników z Jastrowia nad gospodarzami z Kościana zdecydowały skuteczniej wykonywane rzuty karne.

W meczu o trzecie miejsce konińscy piłkarze pewnie pokonali zawodników z Kościana  2:0 W wielkim finale żądni rewanżu, po porażce grupowej zawodnicy z Jastrowia, ponownie ulegli leszczynianom, tym razem 0:2.

Najlepszym zawodnikiem SP 7 Leszno był Hubert Szulc, który przy dużej pomocy kolegów zdobył 9 bramek. Złota  Siódemka reprezentowana była także przez W. Nowickiego, M. Kokocińskiego, N. Nowickiego, P. Cieślaka, T. Myszuka, K. Krysiewicza, M. Kaźmierowskiego, A. Kubackiego, K. Żymełkę i rezerwowego J. Zapłackiego.
 
Końcowa klasyfikacja:
1. SP 7 Leszno
2. SP Jastrowie
3. SP 3 Konin
4. SP 4 Kościan
5. SP 3 Rogoźno
6. SP Doruchów
7. SP 51 Poznań
8. SP 1 Września

(n)