Silna obsada w Bodzyniewie, Golonko najszybszy

SONY DSC

Niezwykle silną obsadę miała tegoroczna edycja Indywidualnej Jazdy na Czas, która w niedzielę odbyła się w Bodzyniewie. Do podśremskiej miejscowości zawitali kolarze z całego kraju. Wśród nich najlepszy okazał się Grzegorz Golonko. Zawodnik z Łomianek trasę 20,5 km pokonał w fenomenalnym czasie 27 minut i 21 sekund, co dało średnią niespełna 45 km/h.

Zwycięzca w pokonanym polu zostawił między innymi faworyzowanego Roberta Żmudzina. Wolsztynianin, który w kwietniu triumfował w czasówce w Belęcinie okazał się o 24 sekundy wolniejszy od reprezentanta Retro Bike-Acadamy.pl i musiał zadowolić się drugim miejscem. Na trzecim stopniu podium stanął Dominik Kapusta z Łodzi, uzyskując czas 28 minut i 45 sekund.

Najlepszy z leszczynian był Jarosław Kajoch, który uplasował się na 73. lokacie. Swój debiut w jeździe indywidualnej na czas zaliczył nasz firmowy zawodnik. Daniel Nowak z czasem 35 minut i 55 sekund został sklasyfikowany na 84. miejscu. Triumfatorką wśród kobiet okazała się Anna Mądra-Bielewicz z Poznania.