Siedem medali leszczynianXXV Turniej Judo z okazji Dni Leszna za nami! Tegoroczne zawody po roku przerwy powróciły na Halę Trapez. W jubileuszowym turnieju wystartowało ponad 160 judoków i judoczek z 17 klubów z całej Polski w dwóch kategoriach wiekowych – Dzieciach oraz Młodzikach.

Rok 2015 to nie tylko jubileuszowy XXV Turniej, lecz również 35 lat judo w Lesznie oraz XX lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwunastka Leszno. Niedzielne zawody stały się okazją do uhonorowania zasłużonych dla rozwoju naszej dyscypliny. Medale Polskiego Związku Judo otrzymali Zbigniew Białas, Krystian Maćkowiak oraz Tomasz Malepszy. Ireneusz Matłoka wraz z Jarosławem Regulskim otrzymali złote odznaki PZJ, srebrne –Paweł Marczyński oraz Tomasz Kusior, brązowe zaś Grzegorz Fiutka oraz Grzegorz Pilzak. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak.

Wśród głośnego dopingu trenerów, rodziców i przybyłych na TRAPEZ kibiców zawodnicy oraz zawodniczki stoczyli wiele zaciętych i emocjonujących walk.

Zawodnicy UKS Dwunastki Leszno na podium stawali siedmiokrotnie.

W kategorii wiekowej Dzieci w wadze -33 kg brązowe medale zdobyli Nikodem Hechmann oraz Adrian Turkiewicz. W wadze do 46 kg na najniższym stopniu podium stanął Hubert Krzewiński. W kategorii wagowej -60 kg srebrny medal wywalczył Kacper Hojan.

W kategorii wiekowej Młodzików/Młodziczek nasza jedyna zawodniczka Anna Szabała zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej – 52 kg. Brązowe medale zdobyli również Gembalski Piotr w wadze – 38 kg, oraz  Pauch Aleksander (- 50 kg)

Klasyfikację drużynową zdominowała Akademia Judo Poznań, która wyprzedziła Olimp Nową Sól oraz Olimpię Poznań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom XXV Turnieju Judo z okazji Dni Leszna oraz zapraszamy za rok, na XXVI Turniej! Kolejny jubileusz za 5 lat, mamy nadzieję, że tak jak do tej pory będziemy niezmiennie trwać w tym co kochamy!  JUDO – DROGA ŻYCIA