Siatkarze wycofali zespół z rozgrywek ligowych!W sezonie 2020/21 niestety nie zobaczymy seniorskiej drużyny UKS 9 Leszno na parkietach 3 ligi. W związku ze znacznie skromniejszym budżetem klub musiał podjąć decyzję o reorganizacji.

UKS 9 Leszno skupia w swoich szeregach drużyny młodzieżowe i dziecięce oraz zespół 3 ligowy. – Od początku naszego działania największy nacisk kładliśmy na szkolenie dzieci, więc ewentualny awans dl 2 ligi, choć bardzo pożądany pod względem sportowym, nie był dla nas celem nadrzędnym – tłumaczy Jarosław Borowski, prezes Stowarzyszenia.
Epidemia znacząco wpłynęła na kondycję i możliwości finansowe klubu. – Jesteśmy, zresztą nie my jedyni, zawieszeni w próżni. Przed nami sporo niewiadomych. Budowanie budżetu na kolejny sezon przychodzi nam ciężko. Większość naszych partnerów znalazło się w trudnej sytuacji – mówi Borowski. – Nasze istnienie opieramy głównie na dwóch firmach, z których strony wsparcie pozostało niezmienne.

Stojąc przed koniecznością okrojenia kosztów, klub zdecydował się nie zgłaszać do rozgrywek 3-ligowej drużyny. – Bardzo nam szkoda. Drużyna w ubiegłym sezonie zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobyła brązowe medale. Współpraca z trenerem Klimkowskim również układa się wzorowo. Niestety utrzymanie drużyny jest bardziej kosztowne w porównaniu w ekipami młodzieżowymi – mówi Jarosław Borowski. – Ważne jest również to, że dorośli zawodnicy bez problemu znajdą miejsca w innych klubach, mogą grać w Leszczyńskiej Lidze Piłki Siatkowej, a dzieci, zwłaszcza młodsze nie mają alternatywy.

Zarząd klubu obecnie czyni starania, aby dzieci i młodzież w komplecie zagrała w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. – Dysponujemy dużą grupą dziewcząt i chłopców, gotową do działania kadrą nauczycieli-trenerów. Na nas spoczywa odpowiedzialność dociągnięcia sezonu do końca. Więc teraz jest czas, kiedy musimy się do tego solidnie przygotować – dodaje Borowski. – Nasza młodzież dorasta. Przyjdzie taki moment, że to oni wkroczą na 3-ligowe parkiety. Na to czekamy.

W lipcu Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o wznowieniu rozgrywek Kinder Joy of Moving, które przerwano na początku marca. W turniejach weźmie udział 9 zespołów UKS 9 Leszno. W sierpniu klub planuje organizację obozu sportowego.

fot. Photo4u2 Adrian Franek