Siatkarze wsparli Jędrzeja BartkowiakaPrzez trzy dni turnieju finałowego o awans do II ligi siatkówki, UKS 9 zbierał pieniądze na leczenie i rehabilitację Jędrzeja Bartkowiaka. Efekt jest piorunujący, bowiem udało się zebrać aż 5700 złotych.

To więcej niż się spodziewaliśmy. Chcieliśmy podziękować wszystkim za udział w zbiórce i licytacji oraz naszym partnerom za przekazane przedmioty na licytację – mówi Jarek Borowski, trener UKS 9 Leszno.

Piłka do siatkówki z karnetem do Fitness Klub Sporting została wylicytowana przez Jerzego Szulca, ojca dwóch zawodników Adriana i Michała oraz jego zaprzyjaźnionego sektora Kibiców, a następnie przekazana Jędrzejowi. Kwota trudna do oszacowania, bo wrzucali pieniążki zbiorowo.

Bilety na Baraż i Finał Pucharu Świata na żużlu i zestaw gadżetów od Unii Leszno trafiły w ręce Mateusza Wrześniewskiego. Mateusz licytował w imieniu drużyny Sabud Kościan z Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej i wrzucił do puszki rekordową kwotę 1100 zł.

Voucher na naukę wybranego języka wraz z gadżetami od ADJ Kursy Językowe trafił do Tomka Grysa, który licytował w imieniu drużyny Piekiełko z LLPS. Tomek przelicytował kilkakrotnie sam siebie.

Jesteśmy pod wrażeniem solidarności siatkarzy z amatorskiej Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej, którzy włączyli się w akcję. Wspaniałym gestem było również przekazanie statuetki Jędrzejowi i datku do puszki przez przyjezdną drużynę z Błażowej.

Pieniądze zebrane podczas licytacji zostały przekazane Fundacji Słoneczko, która według wskazań Rodziny Jędrzeja będzie regulowała płatności.

Podczas turnieju Natalia Adler z ZOZ Rehabilitacyjny “Niezapominajka” wręczyła Jędrzejowi zaproszenie na rehabilitację, którą już rozpoczął w poniedziałek.