Siatkarskie emocje na piachu już po raz jedenastyWielkimi krokami zbliża się kolejny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Astromal. Jedenasta edycja tej imprezy odbędzie się w weekend 23-24 czerwca na boiskach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie.

Pierwszego dnia, czyli w sobotę, będzie miał miejsce turniej męski. Wezmą w nim udział 24 pary, które rozegrają mecze w systemie brazylijskim. W gronie faworytów są ubiegłoroczni triumfatorzy, czyli para Pietraszko – Mariański. Szyki może pokrzyżować im duet braci Baran z Gorzowa Wlkp., czy Tkaczuk z Wierzbickim z Wrocławia. W stawce, która jest niezwykle silna i wyrównana, nie zabraknie również akcentu leszczyńskiego. Czarnym koniem są finaliści Akademickich Mistrzostw Polski, Wrotkowski z Gadkowskim, reprezentujący na co dzień UKS 9 Leszno. Poza dobrze znanymi postaciami, w obsadę uzupełni spore grono debiutantów. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 9:00.

W niedzielnych zmaganiach po raz pierwszy wystąpią miksty, czyli pary mieszane (kobieta + mężczyzna). Na placu boju zaprezentuje się 16 par, które stoczą boje w czterech grupach. Każdy z zespołów rozegra minimum trzy mecze. O rozstawieniu w grupach zadecyduje los. W mikstach z pewnością liczyć się będą pary poznańskie. Pojawi się także sporo miejscowych zawodników i zawodniczek. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 10:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy. Szykuje się ciekawe widowisko.