Sezon w IV lidze zakończonyNie dojdzie do kolejnych meczów w IV lidze piłki nożnej. Decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki zostały zakończone.

Oczekiwanie na komunikat trwało dosyć długo, bo od połowy marca. W czwartek zapadła decyzja w sprawie sezonu 2019/2020. Ten został przerwany po rundzie jesiennej, a obecne wyniki zaliczone. – Po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół. Nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski – czytamy na oficjalnej stronie WZPN.

Dodajmy, iż zachowane zostały określone regulaminem rozgrywek zasady bezpośrednich awansów i zrezygnowano z przeprowadzenia spadków. Nie odbędą się zatem zaplanowane baraże. Tym samym, Stainer Polonia Leszno zakończyła sezon na siódmym miejscu.