Sezon rozpoczęły od porażki

Pierwszy ligowy mecz ma za sobą Pompax Tęcza Leszno. Nasz beniaminek wybrał się do Łodzi, podjął walkę, ale ostatecznie przegrał z miejscowym Widzewem 59:73.

Leszczynianki mogły spodziewać się ciężkiej przeprawy. Wystarczy wspomnieć, iż w minionym sezonie Widzew Łódź rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tęczowe grały natomiast w II lidze.

Miejscowe rozpoczęły od mocnego uderzenia. Podopieczne Krzysztofa Zajca były jednak w stanie złapać rezultat i ostatecznie inauguracyjną kwartę przegrały tylko 10:11. Kluczową dla zwycięstwa gospodyń okazała się druga odsłona. Łodzianki wykorzystały swoje doświadczenie i odskoczyły na kilkanaście punktów. W drugiej połowie ich zadaniem było jedynie kontrolowanie wyniku, co skutecznie zrealizowały. Ostatecznie Widzew Łódź pokonał Pompax Tęczę Leszno w stosunku 73:59.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Walentowska – 15, Hołtyn – 14, Grabska – 11, Arczewska – 7, Franckowiak – 4, Raczyńska i Targosz – po 3 oraz Skrzypczak – 2.