Sensacja w Trapezie

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiły koszykarki X-Demon Tęczy. W sobotę leszczynianki pokonały w hali Trapez ekipę lidera I ligi kobiet, ŁKS SMS Łódź 56:46.

X-Demon Tęczy Leszno w starciu z liderem rozgrywek nie dawano większych szans. Tym bardziej, że SMS ŁKS Łódź z dotychczas rozegranych czternastu spotkań, trzynaście rozstrzygał na własną korzyść. Wynik meczu otworzyły leszczynianki, które rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Łodzianki szybko opanowały jednak sytuację i pierwszą kwartę wygrały 17:13. W drugiej partii skuteczność przyjezdnych drastycznie spadła. Gospodynie wykorzystywały błędy rywalek i co najważniejsze wreszcie zaczęły trafiać. W konsekwencji wygrały tę kwartę 15:7. Do przerwy dość niespodziawanie, prowadzenie było po stronie leszczynianek. Wynik brzmiał 28:24.

Po zmianie stron faworyzowany zespół gości rzucił się do odrabiania strat. Łodzianki osiągnęły cel na 3 minuty przed końcem tej ćwiartki. Ostatecznie trzecia kwarta padła łupem rywalek 15:8 i prowadzenie w meczu znowu było po ich stronie. W ostatniej odsłonie rozpędzony zespoł SMS ŁKS całkowicie stracił impet. Przestój w ich grze trwał ponad 7 minut, a to skutecznie wykorzystały podopieczne Krzysztofa Zajca, które uciekły z wynikiem na kilka oczek. Leszczynianki wygrały tę kwartę wysoko 20:7, a cały mecz 56:46, co można uznać za największą niespodziankę tej kolejki I ligi kobiet.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Witkoś i Stasiuk – po 16, Łabuz – 12, Szarzyńska – 9, Lewińska – 2 i Iradzka – 1.