Sensacja w Piotrkowie

Dość nietypowo, bo w piątek, ligowy mecz rozegrali leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal sprawił nie lada sensację, remisując w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym Piotrkowianinem 28:28.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Dobrze zorganizowani gospodarze bardzo szybko wysunęli się na prowadzenie. W miarę upływu czasu, Piotrkowianin powiększał przewagę i już po 20 minutach gry było 11:6. Ambitnie walczący leszczynianie zdołali jednak odrobić straty i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu po 14. Drugą odsłonę podobnie, jak pierwszą, lepiej rozpoczęł zespół miejscowych. Celne trafienia sprawiły, iż Piotrków odskoczył gościom na pięć bramek. W samej końcówce osłabienia faworyta wykorzystali podopieczni Ryszarda Kmiecika, którzy w przeciągu trzech minut, ze stanu 25:28 wyciągnęli remis 28:28, zgarniając tym samym cenny jeden punkt na trudnym terenie.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: M. Wierucki 8, Łuczak 5, Giernas, Krystkowiak i Wesołek po 3, H. Szkudelski i Misiaczyk po 2 oraz Przekwas 1.