Sąsiedzi podzielili się punktami

Remisem 1:1 zakończył się kolejny mecz piłkarskiej ProEko IV ligi. Polonia 1912 Leszno cenny ligowy punkt przywiozła z Ostrowa Wielkopolskiego.

W sobotę spotkali się ze sobą sąsiedzi w ligowej tabeli. Spodziewaliśmy się zatem wyrównanego spotkania. Tym bardziej, że leszczynianie po ostatnim zwycięstwie, kryzys mają już raczej za sobą.

Dla podopiecznych Łukasza Koniecznego rozpoczęło się źle. W 11. minucie miejscowi otrzymali rzut karny i bezproblemowo zamienili go na gola. Kilka minut później kapitalną, długą wrzutkę z autu wykończył Łukasz Bugzel i mieliśmy remis. Dalsza faza tej części należała do miejscowych, choć wielu okazji do zdobywania bramek już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Biało-czerwoni zepchnięci do defensywy, postanowili szukać swoich szans w kontratakach. Im bliżej końca, tym mecz coraz bardziej się zaostrzał. W 79. minucie sporo pretensji do arbitra mieli goście, bo wydawało się, że Wojciech Bzdęga był faulowany w polu karnym. Sędzia w powaleniu leszczynianina nie dopatrzył się jednak przewinienia. Ostatnie dziesięć minut upłynęło pod znakiem dyskusji z arbitrem. Nerwy udzielały się jednym i drugim, a mecz ostatecznie zakończył się – wydaje się sprawiedliwym podziałem punktów.