Rywal się postawił

Ciekawe widowisko miało miejsce w sobotni wieczór w hali Trapez. Jamalex Polonia 1912 Leszno wygrała z Sudetami Jelenia Góra 84:68, choć łatwo nie było.

Bardzo trudno było naszej drużynie o trzynaste ligowe zwycięstwo. Leszczynianie wygrali, po znakomitej postawie w czwartej kwarcie.

Pierwsza, ku zaskoczeniu publiczności, zakończyła się jednopunktową wiktorią gości. Chwilami ich gra mogła się podobać. Jeleniogórzanie przeprowadzili kilka ładnych, kombinacyjnych akcji, z którymi nie mogła poradzić sobie defensywa Jamaleksu. W drugiej ćwiartce, gospodarze obudzili się. Popłoch w szeregach przeciwnika siał Stanferd Sanny. Głównie dzięki jego zasłudze, team Łukasza Grudniewskiego schodził do szatni przy prowadzeniu 46:40. W trzeciej partii Sudety mozolnie zmniejszały dystans. Cały czas jednak przodownictwo utrzymywali Poloniści. O końcowym rezultacie zadecydowała czwarta kwarta. W niej na parkiecie brylował leszczyński zespół. Ostatnie fragmenty to zdecydowana dominacja w każdym aspekcie. Tym samym, miejscowi mogli cieszyć się z dwóch punktów po raz trzynasty w tym sezonie.

Wyniki poszczególnych kwart: 22:23, 24:17, 16:18, 22:10

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Sanny 21, Sirijatowicz 19, Rostalski 11, Paszek 9, Mowlik i Milczyński po 8, Zubik i Krówczyński po 3 oraz Malinowski 2.

Łukasz Kaczmarek