Ruszyła liga siatkarska

W niedzielę 29 września rozpoczęły się Rozgrywki Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 9 w Lesznie.

Już po raz dwunasty do turnieju przystąpiły amatorskie drużyny, które przez ponad siedem miesięcy będą rywalizowały ze sobą w Hali sportowej na Zatorzu. Z roku na rok zainteresowanie Turniejem jest coraz większe. W bieżącym – zgłosiło się 16 zespołów nie tylko  z Leszna, ale i z  Kościana, Gostynia, Śmigla, Jutrosina,  Perkowa oraz Góry Śląskiej.

1. Sokół Perkowo
2. Astromal
3. MOS Leszno
4. Giocatori
5. CF-66 „Krótka Piłka” Gronowo
6. Śmigielski Group
7. Mięta Team
8. Toyota Mikołajczak
9. Horyzont
10. Wczorajsi Jutrosin
11. Kaniasiatka Gostyń
12. WC NET Śmigiel
13. Sabud Kościan
14. Tekom Góra
15. Piekiełko
16. Agrifood

W tym sezonie będą dwie rundy rozgrywek. Pierwsza „każdy z każdym”, która ustawi ostateczną kolejność 1-16. Druga to już „play off”: 1-8 i 9-16. Tu gramy systemem: „mecz i rewanż”. Zwycięzcę poznamy dopiero 10 maja, kiedy to odbędzie się ostatnia 21 kolejka Rozgrywek LLPS. Mistrzostwa broni zespół Astromal, który w dwumeczu finałowym okazał się lepszy o dwukrotnego zwycięzcy Ligi: Kaniasiatki Zryw Gostyń.

Wszystkie kolejki odbędą się na Hali sportowej Gimnazjum nr 9 w Lesznie. Dodatkowe informacje: ( terminarz, wyniki, galeria ), można uzyskać na stronie internetowej: www.turniej.leszno.eulub na facebooku.

Wyniki niedzielnych meczów:
Boisko 1
Astromal – MOS Leszno 2:0
Gronowo CF-66 – Giocatori   2:0
Śmigielski Group – Mięta Team  2:0
Toyota Mikołajczak – Horyzont  2:1

Boisko 2
Kaniasiatka Gostyń – Wczorajsi Jutrosin  2:0
WC NET Śmigiel – Sabud Kościan  2:1
Piekiełko Leszno – Tekom Góra   2:0
Agrifood – Sokół Perkowo   2:0

Następna kolejka już za tydzień 6 października.