Ruszyła Liga Juniorów



We wtorek na torze w Grudziądzu zainaugurowano tegoroczną Ligę Juniorów. 1. runda padła łupem młodzieżowców RM Solar Falubazu Zielona Góra.

Fogo Unię Leszno reprezentował przysłowiowy drugi garnitur. Najskuteczniejszym Bykiem okazał się Kacper Pludra, który zainkasował 11 punktów. 5 oczek wywalczył Krzysztof Sadurski, a bez dorobku punktowego zawody zakończył Hubert Ścibak. Łączny dorobek podopiecznych Romana Jankowskiego nie wystarczył, aby zameldować się na podium tych zawodów.

I. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 28 pkt.
19. Damian Pawliczak – 8 (2,2,2,2)
20. Norbert Krakowiak – 10 (1,3,3,3)
21. Mateusz Tonder – 10 (3,2,2,3)

II. Motor Lublin – 19 pkt.
16. Wiktor Lampart – 12 (3,3,3,3)
17. Wiktor Trofimow jr – 7 (1,1,2,w,3)
18. Wiktor Firmuga – 0 (u,-,u,0)

III. MrGarden GKM Grudziądz – 18 pkt.
10. Marcin Turowski – 7 (3,2,1,1)
11. Damian Lotarski – 5 (1,1,d,3)
12. Kacper Łobodziński – 6 (1,2,1,2)

IV – VI. BOCAR Włókniarz Częstochowa – 16 pkt.
1. Mateusz Świdnicki – 9 (2,3,2,2)
2. Bartłomiej Kowalski – 7 (1,3,1,2,t)
3. Kamil Król – 0 (u,t,u,w)

IV – VI. Moje Bermudy Stal Gorzów – 16 pkt.
7. Wiktor Jasiński – 9 (2,3,1,3)
8. Mateusz Bartkowiak – 3 (0,1,2)
9. Kamil Pytlewski – 4 (2,0,w,d,2)

IV – VI. Fogo Unia Leszno – 16 pkt.
13. Kacper Pludra – 11 (2,3,3,3,w)
14. Krzysztof Sadurski – 5 (d,1,2,1,1)
15. Hubert Ścibak – 0 (u,w,-,-)

VII. PGG ROW Rybnik – 12 pkt.
4. Mateusz Tudzież – 9 (3,u,3,1,2)
5. Błażej Wypior – 2 (w,0,1,1)
6. Przemysław Giera – 1 (1,0,-,ns)

Bieg po biegu:
1. Tudzież, Świdnicki, Kowalski, Wypior (w/u)
2. Turowski, Jasiński, Lotarski, Bartkowiak
3. Lampart, Pludra, Trofimow jr, Sadurski (d4)
4. Świdnicki, Pawliczak, Krakowiak, Król (u4)
5. Jasiński, Pytlewski, Giera, Tudzież (u2)
6. Pludra, Turowski, Łobodziński, Ścibak (u4)
7. Tonder, Pawliczak, Trofimow jr, Firmuga (u4)
8. Kowalski, Świdnicki, Bartkowiak, Pytlewski
9. Tudzież, Łobodziński, Lotarski, Giera
10. Krakowiak, Tonder, Sadurski, Ścibak (w/u)
11. Lampart, Trofimow jr, Kowalski, Król (u4)
12. Pludra, Sadurski, Tudzież, Wypior
13. Lampart, Bartkowiak, Pytlewski (w/u3), Trofimow jr (w/2min.)
14. Krakowiak, Tonder, Łobodziński, Lotarski (d2)
15. Pludra, Kowalski, Sadurski, Król (w/zdub.)
16. Lampart, Tudzież, Wypior, Firmuga (u4)
17. Tonder, Pawliczak, Jasiński, Pytlewski (d4)
18. Lotarski, Świdnicki, Turowski, Kowalski (t)
19. Krakowiak, Pawliczak, Wypior, Giera
20. Jasiński, Pytlewski (Bartkowiak u/-), Sadurski, Pludra (w/su)
21. Trofimow jr, Łobodziński, Turowski, Firmuga