Rusza piłkarska IV ligaPo prawie pięciomiesięcznej przerwie związanej pandemią, do walki o ligowe punkty przystąpią piłkarze. W 1 kolejce, Polonia 1912 Leszno zmierzy się na wyjeździe z Victorią Września.

Rozgrywki 2020/2021 będą wyjątkowe, a to z tego względu, że w wielkopolskiej IV lidze wystąpią 22 zespoły. Możliwe, że granie potrwa w tym roku aż do grudnia. Wszystko uzależnione jest oczywiście od warunków pogodowych. Później drużyny zostaną podzielone. Jedna część będzie bić się o awans, a druga, nieco większa, będzie rywalizować o utrzymanie.

Leszczynianie do sezonu podchodzą nie tylko z nowym trenerem Łukaszem Koniecznym, ale i w bardzo odmienionym składzie. W kadrze znalazło się bowiem kilku doświadczonych zawodników, a o pozostałej sile biało-czerwonych stanowi utalentowana młodzież, która zachwycała swoimi występami w Pucharze Polski. Ostatnie spotkanie, jednocześnie pierwsze o stawkę, z Kotwicą Kórnik, choć przegrane 0:1, pokazało, że w ekipie drzemie spory potencjał. Jak zostanie wykorzystany na inaugurację?

Rywal jest dla wielu niewygodny. Potrafi umiejętnie wykorzystać atut własnego boiska. W ubiegłej kampanii Victoria wygrała siedem z ośmiu meczów domowych. W sumie zdobyła 36 punktów, co dało jej trzecie miejsce w tabeli. Wrześnianie mają za sobą udany okres przygotowawczy. W serii sparingów polegli tylko raz w stosunku 0:1 z LKS Gołuchów.

Sympatycy piłki nożnej w Lesznie z pewnością mają w pamięci potyczkę z rundy jesiennej. Wtedy poloniści, po pełnym emocji starciu, zwyciężyli u siebie Victorię 4:3. Nikt nie miałby nic przeciwko, by taki wynik, lecz na korzyść gości, padł w najbliższą sobotę. O powtórkę będzie jednak bardzo trudno. Początek meczu o godzinie 16:00.