Rusza cykl Grand PrixAż trzech reprezentantów Fogo Unii Leszno wystartuje w najbliższą sobotę w Boll Speedway Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to pierwsza, inauguracyjna runda zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu.

Przypomnijmy, iż w tym sezonie stałymi uczestnikami cyklu Speedway Grand Prix Emil Sayfutdinov i powracający do elity Janusz Kołodziej. Ponadto dziką kartę na zawody w Warszawie otrzymał Bartosz Smektała, zatem na tamtejszym torze pojawi się aż trzech reprezentantów Fogo Unii Leszno. Rezerwowym będzie ponadto Dominik Kubera.

Największym faworytem tegorocznych zmagań jest obrońca tytułu Tai Woffinden. Brytyjczyk już trzykrotnie sięgał po tytuł, lecz w bieżącym sezonie zapowiada walkę o kolejny. Polskę oprócz Janusza Kołodzieja reprezentować będą: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek.

Nowością w tegorocznym cyklu są kwalifikacje, które będą miały miejsce tuż po piątkowym treningu. Żużlowcy z najlepszym czasem okrążenia zyskają prawo wyboru numerów startowych. Pomysł zaczerpnięty rodem z Formuły 1 ma na celu podnieść atrakcyjność piątkowego dnia.

Dodajmy, iż początek Boll Speedway Grand Prix Polski zaplanowano na godzinę 19:00. Bezpośrednią transmisję z sobotniego turnieju można śledzić na antenie Canal+.