Rusiecki: Celujemy w obronę tytułu

Przed Fogo Unią arcytrudne zadanie. Zespół stanie bowiem do walki o obronę tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Prezes Piotr Rusiecki ma nadzieję, że uda się ponownie zdobyć złoto.

Leszczynianie mają za sobą bardzo udany rok. Biało-niebiescy byli nie do zatrzymania i w pełni zasłużenie wygrali rozgrywki ligowe. Bój o trofeum w nadchodzącym sezonie zapowiada się pasjonująco, biorąc pod uwagę, jak silną ekipą dysponuje Adam Skórnicki. – Poprzeczka zawieszona jest dosyć wysoko. W zasadzie nie idzie już poprawić tego wyniku. Oczywiście, celujemy w obronę tytułu. Chcemy ponownie zdobyć złoty medal. Zrobimy wszystko, by to się udało – deklaruje Rusiecki.

Okres transferowy to mnóstwo znaków zapytań i dywagacji. Wiele wskazywało na to, że Leszno opuszczą obaj bracia Pawliccy. O ile, Przemysław już wcześniej wybrał Gorzów, o tyle sprawa Piotra nabrała nieoczekiwanego zwrotu akcji. Wydawało się, że zawodnik jest już dogadany z Wrocławiem, ale w ostatnim tygodniu wszystko się zmieniło, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Popularny Piter zdecydował się na pozostanie w macierzystej drużynie. Ogromna w tym zasługa prezydenta Leszna, Łukasza Borowiaka – Wkład prezydenta był bardzo duży. To głównie właśnie jemu zawdzięczamy to, że rozmowy zostały wznowione i Piotr Pawlicki został z nami. Dziękuję mu za to – wyjawił sternik Byków.

Zeszłoroczny sukces sprawił, że Fogo Unia może być spokojna o kasę klubową. Do Leszna napływają nowi darczyńcy, chcący inwestować i poprawiać swój wizerunek poprzez speedway na najwyższym poziomie. – Zaineteresowanie jest większe. Z roku na rok sponsorzy wspierają nas coraz bardziej. Należą im się podziękowania. Unia Leszno to uznana marka i myślę, że warto w nią inwestować i warto się dzięki niej wypromować – zakończył Rusiecki.

Łukasz Kaczmarek