Rugby TAG dla najmłodszychOwal Leszno zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia w Rugby TAG. Te odbywają się na boiskach typu "Orlik" przy sportowej sali "Ćwicznia" w Lesznie w każdą sobotę o godzinie 11:00. Poniżej prezentujemy zasady gry.

Rugby TAG to bezkontaktowa odmiana rugby przeznaczona dla najmłodszych. Opiera się ona na podstawowych zasadach rugby takich jak podanie do tyłu i zdobywanie punktów poprzez przyłożenie piłki w polu punktowych. Zawodnicy rywalizujący w tej odmianie mają do pasów z rzepami przypięte kolorowe taśmy. Obrona polega na zrywaniu tych taśm. Po stracie jednej taśmy zawodnik zobowiązany jest podać piłkę innemu zawodnikowi ze swojej drużyny, natomiast w przypadku straty dwóch taśm drużyna traci piłkę. Podstawowym celem rugby TAG jest nauka koordynacji wzrokowo ruchowej potrzebnej do gry w rugby, właściwego ustawiania i poruszania się po boisku oraz zachowania płynności gry.
 
Rugby to świetna zabawa i bardzo wszechstronna, rozwijająca całe ciało i umysł dyscyplina sportowa. Zapraszamy na nasze treningi przeznaczone dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie, który znajduje się po prawej stronie naszego portalu.