“Rozszarpali” rywali

Świetne rozpoczęcie sezonu odnotowali siatkarze UKS 9 Leszno, którzy we własnej hali pokonali zespół Todo UKS MOS Czarni Ostrowite 3:0.

Już podczas rozgrzewki widać było, że leszczynianie byli bardzo zmotywowani, aby osiągnąć dobry rezultat w dzisiejszym spotkaniu. Miejscowych do boju zagrzewali też licznie zgromadzeni kibice, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę na trybunach.

Pierwszy set rozpoczął się udanym blokiem najwyższego na boisku Bartosza Kokocińskiego. Gospodarze szybko złapali odpowiedni rytm i wyprowadzali dobre, składne akcje, które pozwoliły im wyjść na prowadzenie 6:2. Wtedy o czas poprosił trener gości z Ostrowite Paweł Kolan. Mimo to siatkarze UKS-u nie pozwolili wybić się z uderzenia i pewnie zwyciężyli 25:17.

Drugi set to wyraźnie lepsza gra rywali, którzy do końca walczyli o każdą piłkę. Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego łapali krótkie przestoje, które Czarni bezwzględnie wykorzystywali. Szarpane przyjęcie w szeregach miejscowych spowodowało, że kibice w hali gimnazjum nr 9 w Lesznie byli światkami nerwowej końcówki. Ostatecznie „Tygrysy” zwyciężyły 25:23.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set to już koncertowa gra siatkarzy z Leszna. Trener Borowski dał w nim pograć zmiennikom, którzy nie zawiedli jego zaufania. W pewnym momencie na tablicy wyników było już nawet 17:9.Wtedy leszczynianie znowu za bardzo się rozluźnili, a rywale zaczęli porządkować swoją grę, jednak mecz udanym atakiem ze skrzydła zakończył Tomasz Elminowski, który ustalił wynik trzeciego seta na 25:20.

W drugiej kolejce naszych zawodników czeka wyjazdowe spotkanie z Orlikiem Miłosław.

UKS 9 Leszno – Todo UKS MOS Czarni Ostrowite 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)