Rozpoczynają dziesiąty sezon w I lidzeW najbliższy weekend sezon zainaugurują piłkarze ręczni. Na początek, Real Astromal Leszno podejmie na własnym parkiecie z Bór-Joynext Oborniki Śląskie.

Ostatni mecz o punkty z udziałem naszej drużyny miał miejsce na początku marca. Później, z wiadomych względów, rozgrywki I ligi wstrzymano. W Lesznie przez niemal miesiąc wszyscy żyli w niepewności, ponieważ pozycja zajmowana przed pandemią nie dawała utrzymania. Na szczęście, obyło się bez spadków i Real Astromal może ponownie przystąpić do gry na zapleczu.

Podczas przerwy w klubie doszło do sporych zmian. Szeregi zespołu opuściło wielu kluczowych zawodników, a kadra odmłodzono. Nie w pełni, bo kilku doświadczonych graczy, takich jak m.in. Fryderyk Musiał, Jakub Wierucki, Krzysztof Meissner, Piotr Łuczak, czy Mateusz Nowak pozostało na placu boju. To właśnie oni, wraz z powracającym na stare śmieci wychowankiem Mateuszem Płaczkiem, mają stanowić o sile i wspierać wchodzącą do seniorskiego team’u młodzież.

Przedsezonowe sparingi pokazały, że o środek tabeli i spokojny byt, co jest nadrzędnym celem, łatwo nie będzie. Podczas przygotowań podopieczni Macieja Wieruckiego mieli okazję sprawdzić się w sześciu spotkaniach kontrolnych. Odnieśli trzy zwycięstwa i ponieśli trzy porażki. Nie wiadomo zatem, na co stać leszczynian, a prawdziwa weryfikacja dyspozycji, w jakiej obecnie się znajdują, nastąpi w starciu o stawkę.

Rywal także ma za sobą serię udanych i mniej udanych test-meczów i turniejów towarzyskich. Zdążył również zgarnąć jedno oczko w tegorocznej kampanii. W 1 kolejce, kiedy Real Astromal pauzował, oborniczanie zremisowali u siebie z beniaminkiem GOKiS Kąty Wrocławskie. Przeciwnik nie należy do tych, którzy leżą naszej ekipie. W zeszłym sezonie Bór triumfował zarówno na swoim terenie, jak i w hali Trzynastka.

Czas napisać nową historię. Jej początek już w tę sobotę o godzinie 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.