Rozpoczyna się runda rewanżowaW najbliższy piątek rundę rewanżową rozpoczną żużlowcy Fogo Unii Leszno. Niepokonana ekipa Piotra Barona zmierzy się na własnym torze z MrGarden GKM Grudziądz.

Zdecydowanym faworytem tego starcia będą, rzecz jasna gospodarze. Trzeba jednak pamiętać, że GKM to jedyna drużyna, która w pierwszej rundzie zdołała wyrwać ligowy punkt aktualnemu liderowi rozgrywek. W pierwszym spotkaniu wśród grudziądzan formą błysnął Przemysław Pawlicki. W Lesznie oczekiwania wobec tego zawodnika mogą być jednak jeszcze większe. Z całą pewnością możemy spodziewać się solidnej zdobyczy punktowej ze strony Artema Łaguty. Wydaje się, że najwięcej zależało będzie od trio: Kenneth Bjerre, Antonio Lindback, Krzysztof Buczkowski. Porównując formacje młodzieżowe obu zespołów, wydaje się, że przyjezdni stoją na straconej pozycji.

Byki to zespół kompletny. Nawet w razie chwilowej niedyspozycji któregoś z zawodników, dziury łatają inni. To również drużyna, z którą liczyć trzeba się w każdej sytuacji. Przypomnijmy, iż w Grudziądzu leszczynianie przegrywali już różnicą dziesięciu punktów. Potrafili się pozbierać i tylko odrobiny szczęścia brakowało do kolejnego ligowego zwycięstwa. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że  każdy inny rezultat, aniżeli dwa punkty miejscowych będzie ogromną niespodzianką. Na takową liczą goście, którzy na wyjazdowy triumf czekają już bardzo długo. Dodajmy, iż start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 18:00.

Awizowane składy:

MrGarden GKM Grudziądz:
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Kamil Wieczorek

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera