Rozpoczęły od zwycięstwa

W pierwszym meczu półfinałowym o awans do I ligi Centralnej Kobiet, xDemon Tęcza Leszno bez najmniejszego problemu pokonała Salosa Szczecin 68:46. 

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando gospodyń, które bardzo szybko odskoczyły rywalkom i po kilku minutach na tablicy wyników widnał wynik 9:2. Leszczynianki zagrały skutecznie i wygrały pierwszą kwartę 21:11. Podobny przebieg miała druga ćwiartka. Tęczowe wyraźnie górowały nad szczeciniankami warunkami fizycznymi, prezentując się świetnie pod koszem, zbierając także dużo piłek na tablicach. Do przerwy, podopiecznie Krzysztofa Zajca wypracowały sobie pokaźną przewagę i prowadziły 41:25. Nieco bardziej wyrównana była trzecia partia. W niej, przyjezdne nawiązały walkę z faworytkami turnieju. Nasze koszykarki miały jednak wszystko pod kontrolą. Zamierzony efekt przyniosło długie rozgrywanie akcji. W ostatniej odsłonie na placu pojawiło się wiele zmienniczek. Chociaż zmarnowały sporo sytuacji, to solidnie spisywały się w defensywie. Kompletnie zdominowany Salos nie postawił dużego oporu i ostatecznie zdecydowanie uległ w Trapezie w stosunku 46:68.

Wyniki w kwartach: 21:11, 20:14, 15:16, 12:5

Punkty dla xDemon Tęczy Leszno zdobywały: Mićków i Jaworowska po 14, Hołtyn 8, Gadkowska 7, Czmochowska 6, Moszak, Janowicz i Pietrzak po 4, Lubińska 3 oraz Karolewicz i Woźniak po 2.

Łukasz Kaczmarek