Rozpoczęli przygotowania i poznali terminarzPodobnie jak futsaliści, przygotowania do sezonu rozpoczęli również piłkarze ręczni. Pierwszy trening odbył się we wtorek.

To był długo oczekiwany moment. Swój ostatni mecz Real Astromal rozegrał 7 marca. Od tego czasu w klubie doszło do drastycznych wręcz zmian. Podobnie jak piłkarską Polonię drużynę opuściło wielu kluczowych graczy. To szansa dla młodzieży, która we wcześniejszych latach nie mogła przebić się do pierwszego składu. Co ważne, kadrę utworzą prawie sami wychowankowie.

Wtorkowe zajęcia miały miejsce w hali Trzynastka i miały charakter bardziej zapoznawczy, jak to bywa po kilkumiesięcznym rozbracie z dyscypliną. W rolę prowadzącego wcielił się były rozgrywający leszczyńskiej ekipy, Marcin Giernas. Pracowano głównie nad motoryką. W środę zawodników czekają ćwiczenia kondycyjne na stadionie lekkoatletycznym.

Pierwszy sparing Realu Astromal zaplanowany jest już na najbliższą sobotę, kiedy podejmą AZS UZ Zielona Góra. Początek meczu o godzinie 11:00. Podopieczni Macieja Wieruckiego są także dogadani na spotkania kontrolne z Trójką Nowa Sól, gdzie przypomnijmy grającym trenerem jest Alan Raczkowiak oraz Śląskiem Forza Wrocław.

Poznaliśmy również terminarz rozgrywek na sezon 2020/2021. Leszczynianie wystąpią w grupie B I ligi, gdzie oprócz nich jest jeszcze dziesięć innych zespołów. W 1 kolejce, do której dojdzie w dniach 19-20 września, nasz team będzie pauzować. Granie o ligowe punkty rozpocznie się w 2 kolejce z Borem-Joynext Oborniki Śląskie.