Rozpędzone Byki jadą do RybnikaW piątek Fogo Unia Leszno wybiera się na kolejny wyjazdowy mecz. Przeciwnikiem Byków tym razem będzie PGG ROW Rybnik.

Beniaminek to zdecydowanie najsłabszy zespół w tegorocznych rozgrywkach. Rekiny mają wprawdzie w swoim dorobku jedno zwycięstwo, ale wszyscy są zgodni, że o każde kolejne będzie niezwykle trudno. ROW pokonał niedawno na własnym torze, mającą olbrzymie kłopoty z formą gorzowską Stal. To wynik, który wniósł odrobinę optymizmu, ale trudno wyobrazić sobie, aby rybniczanie byli w stanie nawiązać walkę z rozpędzonym na dobre mistrzem kraju.

Leszczynianie mimo utraty Jarosława Hampela do złudzenia przypominają zespół sprzed ostatnich kilku sezonów. Pojedyncze słabsze występy poszczególnych żużlowców, w pełni rekompensują inni. W ostatnim meczu zawiódł kompletnie Janusz Kołodziej, z kolei kapitalny występ zaliczył Bartosz Smektała. To najlepszy przykład tego, że wahania formy w konkretnym dniu zupełnie nie wpływają na wynik całej drużyny.

W piątek faworyt będzie jeden i naszym zdaniem pytaniem jest tylko to, w jakim wymiarze podopieczni Piotra Barona zwyciężą. Zwycięstwo Rekinów byłoby sensacją tej kolejki, ale trzeba pamiętać, że sport wielokrotnie lubił być przewrotny. Początek starcia PGG ROW RybnikFogo Unia Leszno zaplanowano na godzinę 18:00.

Awizowane składy

PGG ROW Rybnik:
9. Vaclav Milik
10. Mateusz Szczepaniak
11. Andrzej Lebiediew
12. Siergiej Łogaczow
13. Kacper Woryna
14. Mateusz Tudzież
15. Kamil Nowacki

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach