Rozgrywki ligowe czas zacząć!W najbliższy weekend rusza Statscore Futsal Ekstraklasa. GI Malepszy Futsal Leszno drugi sezon w elicie zainauguruje meczem we własnej hali, a rywalem podopiecznych Tomasza Trznadla będzie FC Toruń.

Jak wiemy miniony sezon, ze względu na pandemię nie został ukończony. Torunianie rozgrywki zakończyli na wysokim, piątym miejscu. Podczas okresu transferowego klub opuściło kilku kluczowych zawodników, a za największą stratę można uznać Tomasza Kriezela, który trafił do Constractu Lubawa. Kadrowe ubytki uzupełnili mniej doświadczeni gracze z zaplecza Futsal Ekstraklasy, ale również zawodnicy, którzy do tej pory grali wyłącznie na trawie. O sile FC Toruń stanowić będą z pewnością jej dotychczasowi liderzy: Marcin Mikołajewicz, Remigiusz Spychalski czy Michał Wojciechowski. Mimo licznych zmian w składzie medaliści sprzed dwóch lat, ponownie zapowiadają walkę o najwyższe lokaty.

Za GI Malepszy Futsal Leszno debiutancki sezon w Futsal Ekstraklasie. Leszczynianie wykonali plan minimum, utrzymując się w elicie. W nadchodzącej kampanii z całą pewnością będą chcieli pójść krok dalej. Szkielet ekipy Tomasza Trznadla pozostał niezmieniony. Do klubu dołączyli wyróżniający się w ofensywie Mateusz Lisowski i Vitalij Lisnychenko. Nowi gracze w przedsezonowych sparingach nie błyszczeli, ale z całą pewnością potencjał białostockiego duetu jest ogromny.

To będzie trudny sezon, nie tylko ze względu na powiększoną liczbę zespołów i co za tym idzie intensywniejszą grę. Ograniczenia związane z COVID-19 uniemożliwiają kibicom normalny dostęp do hali. Arenę mogą bowiem wypełnić jedynie w 50 procentach. Początek sobotniej inauguracji zaplanowano na godzinę 19:00. Do hali Trapez wejdą posiadacze karnetów oraz sponsorzy. Klub wypuścił też specjalną pulę biletów, ale ich ilość jest bardzo ograniczona. Dostępnych jest tylko 50 wejściówek, a ich zakup możliwy jest jedynie za pośrednictwem strony internetowej klubu.