Rozgromili Grom

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Polonia 1912 Leszno. Tym razem leszczyńscy piłkarze wysoko pokonali na wyjeździe Grom Plewiska 6:1.

Po ostatnim zwycięstwie z Cuiavią Inowrocław, Poloniści wybrali się do Plewisk na spotkanie z Gromem. Zespół chciał za wszelką cenę podtrzymać dobrą passę. Sztuka ta udała się, bowiem podopieczni Jerzego Radojewskiego rozgromili rywala. Pierwszą bramkę, w 27. minucie, zdobyli jednak gospodarze. Dalej było już tylko lepiej. W 35. minucie błąd bramkarza miejscowych skrzętnie wykorzystał Krystian Woźny, który umieścił głową piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą leszczynianie wyszli na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Patryk Kowalski, a jedenastkę na gola zamienił Bogumił Ceglarek. W drugiej połowie Polonia urządziła sobie festiwal strzelecki. Jeszcze w 49. minucie zawodników przyjezdnych wyręczył gracz gospodarzy, który wbił swojaka. Później trafiali już tylko biało-czerwoni. Najpierw w 60. minucie Hubert Olszak, po zagraniu Łukasza Bugzela, pokonał na raty golkipera Gromu, później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ceglarek. Pod koniec meczu lewy obrońca Artur Jęsiek ustalił wynik na 6:1.

Anusiewicz – Ozimek, Prz. Kowalski, Woźny, Jankowski (Jęsiek) – Bugzel, Glapiak – Ceglarek, Olszak (K. Hofman), Krawczyk (Tomkowiak) – Pat. Kowalski, (Gendera)

Łukasz Kaczmarek