Rozdzielili środkiW środę poznaliśmy wyniki otwartego konkursu w zakresie kultury fizycznej i sportu. Największe wsparcie ze strony miasta uzyskają leszczyńscy szczypiorniści.

Występujący w I lidze Real Astromal, z wnioskowanych 143 tysięcy otrzyma 82 tysiące złotych. Niewiele mniej, bo 80 tysięcy złotych, dostanie Jamalex Polonia 1912. Sporo zyskają koszykarki X-Demon Tęczy i piłkarze Polonii 1912. Kasy klubowe tych klubów zostaną zasilone odpowiednio o 67 i 60 tysięcy złotych. 

Równolegle rozstrzygnięto również konkursy związane z imprezami sportowymi, szkoleniem dzieci i młodzieży oraz sportem niepełnosprawnych. Za najbardziej znaczące wydarzenie uznano Międzynarodowe Zawody Konne w skokach przez przeszkody, które będą organizowane październiku tego roku przez JKS Przybyszewo. Przeznaczono bowiem w tym celu 40 tysięcy złotych. Dużym uznaniem cieszą się Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie. To stowarzyszenie zadotuje Leszno w kwocie 10 tysięcy złotych. 172 tysiące złotych przekazane zostanie na rozwój najmłodszego pokolenia męskiego basketu. 

Dodajmy, iż w konkursie udziału nie brała Fogo Unia Leszno. Na konto Drużynowego Mistrza Polski trafi potężna suma z racji promocji miasta. W kuluarach mówi się o 2 milionach złotych.

Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo poniżej.